Thomas Hoffmann

Uurimisrühmad

Publikatsioonid

Väljaanne: Law Innovation and Technology
Autorid: Henriksen, Thomas Ødegård; Hoffmann, Thomas
Aasta: 2026
Väljaanne: Social & Legal Studios
Autorid: Akhmetova, S.; Ibrayeva, A.; Baimakhanova, D.; Tursynkulova, D.; Hoffmann, T.
Aasta: 2025
Väljaanne: International and Comparative Law Review
Autorid: Kajander, Aleksi; Hoffmann, Thomas
Aasta: 2025

Projektid

Aasta: 2025 - 2027
Projekti eesmärk on heita valgust erinevustele laste autonoomsete otsuste riiklikus regulatsioonis. Alaealiste autonoomsete otsuste tegemise regulatiivsetes lähenemisviisides ja eeltingimustes on Euroopas endiselt märkimisväärseid erinevusi. Lähenemisviisid näevad suures osas ette alaealiste autonoomia, mis põhineb kas individuaalsel hinnangul nende mõistmisvõimele või nende vanusele koos kontekstist tulenevate erinevustega. Riiklike lähenemisviiside mõistmiseks panustavad projekti lisaks projektijuhtidele ka tunnustatud riiklikud eksperdid 11 valitud riigist, andes aru oma õiguskorra õiguskorrast. Tulemused arutatakse projekti käigus ja tehakse teadlaskonnale kättesaadavaks.
Aasta: 2024 - 2026
IDEA projekt keskendub digitaliseerimisele ja prognoositavale õigusemõistmisele, mida saab rakendada tööõiguslikes vaidlustes nii Euroopa kui ka riiklikes kontekstides. Meie eesmärk on töötada välja digitaliseeritud menetlus ja platvorm, et käsitleda õiguskaitse kättesaadavuse ühtlustamist digitaliseerimise ja prognoosivate algoritmide kaudu, hõlmates koostoimet tulevaste ELi õigusaktidega, mis käsitlevad kohtute digitaliseerimist ja toimimise ja õiguskaitse kättesaadavuse ning tehisintellekti seaduse ja kontrollida seda koos kuue õigusasutuse ja arvukate praktikutega. Sellel meetodil on uuenduslik iseloom - ühendades õigusliku analüüsi laiaulatusliku tekstikaevandamise tehnikaga -, kuna see avab ennustatavuse mõiste, et hinnata (mitte)vastavust õigusriigi põhimõtetele tsiviilõigussüsteemides.
Aasta: 2024 - 2026
CREA3 eesmärk on võtta kasutusele tehisintellektipõhised vahendid, et aidata ELi kodanikke vaidluste lahendamisel uuenduslike mänguteoreetiliste (GT) algoritmide abil. Õiguskaitse kättesaadavuse ja õigusriigi põhimõtetega suhtlemise parandamiseks püüame välja töötada strateegia, mis käsitleb ühtlustamist kogu digitaliseerimise ja prognoosivate algoritmide valdkonnas. See lähenemisviis, mis ühendab õigusuuringuid ulatusliku tekstimaterjalide kaevandamise tehnikatega, on uudne, sest selles uuritakse ideed testida ja hinnata, kui hästi järgivad kuue ELi õigusakti perekonnaõiguse süsteemid uut tulevast „määrust õigusalase koostöö digitaliseerimise ja õiguskaitse kättesaadavuse kohta piiriülestes tsiviil-, kaubandus- ja kriminaalasjades.

Tunnustused

DAAD-uurimisstipendium, uurimissemester Martin-Luther-Ülikoolis Halle-Wittenberg, õigusteaduskond
2022
DAAD-doktorstipendium, uuriminesemester Läti Ülikoolis, Riia, Läti
2005
DAAD-õppestipendium “Polish Business Law”, Krakov, Poola
2003