Projekti käigus arendatakse välja meetodid süsinikuallikate tootmiseks biojäätmetest ning uudsed rakuvabrikud ja ekstraheerimismeetodid terpeenide ja rasvhapete tootmiseks uue põlvkonna kestlike lennukikütuste rakenduses.
Üleminek puhtale majandusele vajab uudseid tehnoloogiaid materjalide, kemikaalide ning vedelkütuste tootmiseks kestlikust toormest, millel on märkimisväärselt madalam süsiniku jalajäljeg. Biotehnoloogia ning rakuvabrikud annavad selleks ideaalse võimaluse, et kasvatada maailma majandust, kuid samal ajal vähendada inimtekkelise kliimamuutuste mõju. Tänu oma mitmekülgsusele, paindlikkusele ning seonduvate kulude kiirele langusele, mõjutavad praegu kiirelt arenevad tehnoloogiad sünteetilise bioloogias ning 3D-printimises varsti pea kõiki tööstusvaldkondi. Käesolevas projektis me kombineerimegi elusate materjalide 3D-printimise tehnoloogiad ning mitte-traditsiooniliste pärmide sünteetilise bioloogia lähenemise, et luua uudne, funktionaliseeritud elusate katalüsaatorite immobiliseerimise platvorm biorafineerimiseks, mis konverteerib odava kohaliku toorme (erinevad orgaanilised jäätmed) maksimaalse efektiivsusega väärtuslikemaks oleokemikaalideks.
Käesoleva projektiga demonstreerime uudse biotehnoloogilise protsessi efektiivsust piloot-skaalal, mis konverteerib puidutööstuse jäägid (eeltöödeldud saepuru) tervislikeks sööda ja toidu lisanditeks. Protsessile teostatakse elutsükli analüüs, demonstreerides kvantitatiivselt ringmajandusliku protsessi eeliseid ning luuakse platvorm efektiivseks tööstusliku biotehnoloogia protsesside arendamiseks erinevatel kestlikel toormetel nagu toidujäätmed, toidutööstuse ja põllumajanduse kaassaadused.