See projekt põhineb uuel paradigmal "vool kui teave", mis on teedrajav lähenemisviis veealuste mitmemõõtmeliste voogude tuvastamiseks looduses. See viib uute, optimeeritud seadmete ja mõõtmismeetoditeni, et klassifitseerida ja uurida veealust keskkonda, kui traditsioonilised meetodid on liiga kallid või lihtsalt ei toimi. Vool kui teave on inspireeritud veeloomadest, kellel on välja arenenud täiustatud sensoorsed süsteemid, mis ühendavad tajumise ja teabe töötlemise ühtsesse raamistikku. Taotlusega edendatakse TalTechi veealuseid sensortehnoloogiaid töötavatest prototüüpidest (TRL3 kuni TRL5) kuni katsetamiseni asjakohastes töökeskkondades (TRL6) ning toetab tehnoloogiasiiret Eesti ja rahvusvahelistele ettevõtetele. Need seadmed ja meetodid annavad teadlastele ja otsustajatele uusi ja usaldusväärseid allikaid vooluandmetest äärmuslike kliimaja ilmastikunähtuste ajal, kus tavapärased seadmed ei toimi ja kui kriitiline infrastruktuur on ohus, näiteks tormi ja üleujutuste ajal.
OsteoSense kasutab miniatuurseid biosensoreid, et jäädvustada inimese liikumist ja masinõpet, et hinnata inimese luu- ja lihaskonnale langevat koormust, andes tagasisidet ja ekspertide juhiseid otse nutitelefonis. Süsteemi testivad juhtivad eksperdid Eestis ja professionaalsed jalgpalli- ja võidusõidumeeskonnad Suurbritannias, pakkudes maailmatasemel lahendust inimese liikumise jäädvustamiseks ja luukoormuse aruandluseks nii siseruumides kui väliskeskkonna tingimustes.
Üle kahekümne mageveekala liigi jaoks tehisintellektil põhineva ning täielikult automatiseeritud kalade loendussüsteemi väljatöötamine, katsetamine ja valideerimine, kaustades selleks üle 23 miljoni video kaladest ja kalaparvedest ning muutuvatest keskkonnatingimustest.
2016 aastal viisid tõsised kahtlused ja murekohad ELi 2020 aasta bioloogilise mitmekesisuse strateegia suhtes uue ökosüsteemi taastamise meetmete resolutsiooni vastuvõtmiseni ja rakendamiseni. Lisaks sellele, kõrgendati 2018 aasta detsembris eesmärki 2030 aastaks, saavutamaks ELi taastuvenergia kasutuse osakaalu 32 protsendini. Selle eesmärgi saavutamine vajab üle Euroopalist inimtekkeliste takistuste korrastamist ja taastamist jõgedes, mis aga takistab vee loomade liikumist ja migratsiooni. RIBES õpetab välja 15 noorteadlast ökohüdroloogia valdkonnas. Tudengid leiavad uusi, innovaatilisi lahendusi kalade kaitsmiseks jõgedes. RIBES on multidistsiplinaarne võrgustik, mis koosneb kaheksast juhtivast ülikoolist Euroopas, eraettevõtetest, avalik-õiguslikest agentuuridest ja hüdroelektrijaamadest. Osalevad partnerid on eksperdid ihtüoloogias, jõgede ökoloogias, hüdroloogias ja vedelike dünaamikas. 15 noorteadlast kasutavad oma töös nii labori kui ka välitöid, arvutimudeleid ning uudseid mõõtevahendeid. Põhjapanev töö on seotud kalade biomehhaanika, käitumuslike ja psühholoogiliste protsessidega. Lisaks sellele, arendab RIBES välja uudsed lahendused ja vahendid mageveekalade kaitseks. Noorteadlased on doktorandid ja osalevad teadustöös vähemalt kahes Euroopa Liidu riigis, lühiajalistel kursustel viies projektiga seotud koolis ja avalikus teavitustegevuses. Eesmärgiks on välja õpetada grupp noori teadlasi, kes hakkasid mängima juhtrolli Euroopa vee sektoris.