Keskkonnaseire tehnoloogiate keskus

Liikmed

Uurimisrühma juht

Publikatsioonid

Väljaanne: IEEE Sensors Journal
Autorid: Motta, F.; Chieffo, C.; Monoli, C.; Tuhtan, J.A.; Galli, M.
Aasta: 2025
Väljaanne: Ecological Informatics
Autorid: Soom, Jürgen; Boavida, Isabel; Leite, Renan; Costa, Maria João; Toming, Gert; Leier, Mairo; Tuhtan, Jeffrey A.
Aasta: 2025
Väljaanne: Ecological Engineering
Autorid: Evans, Oliver; Don, Andrew; Tuhtan, Jeffrey A.; Toming, Gert; Williams, Christopher F.; Price, John C.; Wright, Rosalind M.; Bell, Christopher; Bolland, Jonathan D.
Aasta: 2025

Projektid

Aasta: 2024 - 2028
See projekt põhineb uuel paradigmal "vool kui teave", mis on teedrajav lähenemisviis veealuste mitmemõõtmeliste voogude tuvastamiseks looduses. See viib uute, optimeeritud seadmete ja mõõtmismeetoditeni, et klassifitseerida ja uurida veealust keskkonda, kui traditsioonilised meetodid on liiga kallid või lihtsalt ei toimi. Vool kui teave on inspireeritud veeloomadest, kellel on välja arenenud täiustatud sensoorsed süsteemid, mis ühendavad tajumise ja teabe töötlemise ühtsesse raamistikku. Taotlusega edendatakse TalTechi veealuseid sensortehnoloogiaid töötavatest prototüüpidest (TRL3 kuni TRL5) kuni katsetamiseni asjakohastes töökeskkondades (TRL6) ning toetab tehnoloogiasiiret Eesti ja rahvusvahelistele ettevõtetele. Need seadmed ja meetodid annavad teadlastele ja otsustajatele uusi ja usaldusväärseid allikaid vooluandmetest äärmuslike kliimaja ilmastikunähtuste ajal, kus tavapärased seadmed ei toimi ja kui kriitiline infrastruktuur on ohus, näiteks tormi ja üleujutuste ajal.
Aasta: 2024 - 2025
OsteoSense kasutab miniatuurseid biosensoreid, et jäädvustada inimese liikumist ja masinõpet, et hinnata inimese luu- ja lihaskonnale langevat koormust, andes tagasisidet ja ekspertide juhiseid otse nutitelefonis. Süsteemi testivad juhtivad eksperdid Eestis ja professionaalsed jalgpalli- ja võidusõidumeeskonnad Suurbritannias, pakkudes maailmatasemel lahendust inimese liikumise jäädvustamiseks ja luukoormuse aruandluseks nii siseruumides kui väliskeskkonna tingimustes.
Aasta: 2021 - 2024
Üle kahekümne mageveekala liigi jaoks tehisintellektil põhineva ning täielikult automatiseeritud kalade loendussüsteemi väljatöötamine, katsetamine ja valideerimine, kaustades selleks üle 23 miljoni video kaladest ja kalaparvedest ning muutuvatest keskkonnatingimustest.

Tunnustused

Tudengite plakatikonkursi finalist MTS/IEEE Oceans’2021 (San Diego, USA)
2021
Book of Honor Award for Researcher of the Year at the Department of Computer Systems;
2020
The GIZ-ECOSWat project won the International Drone Pioneer Award, 2017 for its reaction on climate change and grant water access in the most driest areas through space detection technology.
2017