Mehhatroonika ja autonoomsete süsteemide uurimisrühm

Liikmed

Uurimisrühma juht

Publikatsioonid

Väljaanne: Computer
Autorid: Rassolkin, Anton; Maksimkins, Pavels; Stupans, Andrejs; Rjabtsikov, Viktor; Senfelds, Armands; Kuts, Vladimir
Aasta: 2024
Väljaanne: IEEE Transactions on Intelligent Vehicles
Autorid: Gilbert Zequera, Rolando Antonio; Rjabtšikov, Viktor; Rassõlkin, Anton; Vaimann, Toomas; Kallaste, Ants
Aasta: 2024
Väljaanne: Handbook of Power Electronics in Autonomous and Electric Vehicles
Autorid: Ibrahim, Mahmoud; Rassõlkin, Anton; Vaimann, Toomas; Kallaste, Ants
Aasta: 2024

Projektid

Aasta: 2021 - 2024
Võttes arvesse traditsiooniliste fossiilsete kütuste tööstuse suhteliselt madalat automatiseerimise ja robotiseerimise taset, on nimetatud valdkonna tööjõu suunamiseks kaasaegsesse tehnoloogilisse tööstussektorisse vajalik üsna mahukas ümberõpe. See on eriti oluline praegusel ajal, kui Euroopa Liidu initsiatiividest lähtuvalt on oodata fossiilsete kütuste tööstuse järkjärgulist sulgemist. Seega, on vajalik sektorist vabanevate töötajate ümberõpe, et tööjõu kompetents vastaks tänapäevase mehhatroonika ja Tööstus 4.0 arusaamadega tugevalt seotud tootva tööstuse vajadustele. Et tööstuse poolt seatud kompetentsi tingimustele vastata, on töötatakse käesolevas projektis välja just varsti vabanevale tööjõule sobivad ümberõppe kursuses. Valdkonnad, mida kursused katavad on elektriajamid, automaatika, robootika, jõuelektroonika ning tööstuslike süsteemide olukorraseire. Need valdkonnad on omavahel tugevalt seotud ja kohati kattuvad. Lisades ahelasse ühisnimetajana IKT, võib neid valdkondi nimetada põhilisteks tehnoloogilisteks sammasteks, millele toetub kogu kaasaegne mehhatroonikale suunatud tööstus.
Aasta: 2020 - 2024
Isejuhtivad autod ei ole enam tuleviku tehnoloogia, vaid juba reaalne ülemaailmne tehniline trend. Isejuhtiva sõitmise edasiareng nõuab ka energiatõhususe optimeerimist. Sageli ei pöörata tähelepanu isejuhtivate elektrisõidukite veosüsteemide optimeerimisele autonoomsete ja seireandurite abil. Taotluse eesmärk on välja töötada testplatvorm energiasüsteemi hindamiseks ja optimeerimiseks. Eesmärgi saavutamine nõuab mitmete katseplatvormide ja digitaalsete kaksikute arendamist. Digitaalne kaksik koosneb kolmest komponendist - reaalse maailma füüsilistest üksustest, selle virtuaalsetest mudelitest ja ühendatud süsteemist, mis paneb kaks maailma kokku.

Tunnustused

Kaasatud Stanfordi Ülikooli ja Elsevieri koostatud maailma 2% kõige mõjukamate teadlaste nimekirja (ühe aasta lõikes), mis põhineb tsiteerimisandmetel (2023. aasta väljaanne).
2024
Aasta Tehnikaüliõpilane, Eesti Inseneride Liit
2024
Aasta Insenerivaldkonna Populariseerija 2024, TalTech Elektroenergeetika ja mehhatroonika instituut
2024